Centrálny prívod vzduchu

Centrálny prívod vzduchu pre krbové kachle

Moderné domy a byty majú kvalitnejšie okná ako tomu bolo v minulosti. Tesnosť okien je dôležitá pre zabránenie úniku tepla z budovy ale zároveň bránia prísunu čerstvého vzduchu. Krbové kachle alebo krbová vložka potrebujú vzduch na horenie dreva, brikiet alebo peliet. 

Tomuto sa prispôsobil aj dizajn a konštrukcia moderných spotrebičov a prívod vzduchu do ohniska je vedený centrálnym kanálom. Takto je možné spotrebič napojiť na prísun externého vzduchu prostredníctvom jedného prívodu – centrálny prívod vzduchu (CPV).

Pri výbere nových krbových kachlí pre nízkoenergetické domy, pasívne domy ale aj domy s novými oknami (plastové, hliníkové) treba dbať na možnosť napojenia na externý prívod vzduchu. Aj pri starých budovách odporúčame napojiť spotrebič na externý prívod vzduchu. Výrazne sa tak zlepší komfort v miestnosti lebo nedochádza k spaľovaniu kyslíka, ktorý dýchame aj my. Rovnako pri zapnutí odsávania pár v kuchyni alebo kúpeľni nedochádza k nasávaniu spalín z komína. 

Na našich krbových kachliach alebo krbových vložkách má prívod vzduchu priemer 99 mm a je umiestnený na spodnej časti alebo na zadnej strane.

centrálny prívod vzduchu

centrálny prívod vzduchu (CPV), napojenie externeho privodu vzduchu

Možnosť napojenia na externý prívod vzduchu musíte požadovať už pri stavbe komína. Výrobky s CPV sú napríklad ANDORRA, ATIKA, DELIA, FALUN.

Máte otázky?
Opýtajte sa nás, radi Vám odpovieme.